2015. november 26., csütörtök

Ferencvárosi TC - Debreceni VSC

Hétvégén újra Fradi - Loki lesz a bajnokságban, így adja magát, hogy ezzel a meccsel foglalkozzunk.

Számomra a két csapat első mérkőzése, amit már követtem is az az 1993-as bajnokság őszi fordulójának utolsó meccse volt. Sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán meg lehet-e tartani a meccset, mert azon a hétvégén óriási hó zúdult az országra, és ez rányomta a bélyegét a 15. forduló mérkőzéseire. A DVSC nem is tudott pályára lépni szombaton, mert a lelátók és a pálya olyan szinten lejegesedett, hogy az FTC nem tudta garantálni a játékosok és szurkolók biztonságát. A rangadót, mert joggal nevezhetjük rangadónak, hiszen a DVSC friss feljutóként a 4. helyen állt, és csak a 9. fordulóban szenvedte el első vereségét, míg a zöld-fehérek a harmadik helyen álltak, így csak December elsején, szerdán tudták lejátszani. Aki szintén figyelemmel kísérte a mérkőzést az emlékezhet még egy különlegességre, hogy a közvetítés során az első félidőt az MTV 1, a másodikat pedig az MTV 2 adta. Az összecsapáshoz tartozik még egy történet, mégpedig Viktor Gracsov, és Szergej Kuznyecov esete, akik a pályán kívül barátok voltak, de ezen a meccsen Kuznyecov ütött-vágott, melynek következtében eltört Gracsov álla. Az eset nem maradt annyiban, a debreceni Klinika orvosa hivatalból feljelentést tett ismeretlen tettes ellen. Arról már nincs tudomásom, hogy miként alakult kettőjük története, és mi lett a nyomozás vége.

Íme a mérkőzés részletei, és összefoglalója:

A havas-jeges talajhoz valamivel jobban alkalmazkodtak a ferencvárosi játékosok, míg a vendégek ezúttal nem tudták igazolni jó hírüket, gólszerzési lehetőséghez alig jutottak. Így a hazai győzelem megérdemeltnek mondható.

Már csütörtökön volt arra utaló jel, hogy a lelátók felfagyása miatt nem biztonságos megtartani a Ferencváros – DVSC NB I-es találkozót. Hozzáértők, dönteni hivatottak pénteken reggel is szemrevételezték a terepet. Eldőlt, az Üllői úton nem játszanak szombaton.
- A játéktér állapota ugyan megfelelő, de a nézők biztonságáért nem tudunk garanciát vállalni – újságolta Albert Flórián a ferencvárosiak részéről az MTI kérdésére válaszolva. – Erről fax-üzenetben értesítettük az MLSZ-t és a DVSC-t is.

Ferencváros – Debreceni VSC 1:0 (1:0)
Üllői út, 4.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Szűcs, Lipcsei, Lisztes - Gregor (Páling 84.), Cigan, Nagy Zs.

Debreceni VSC: Horváth B. – Balogh J., Gojan, Kondás, Pető – Dombi, Sándor Cs. (Medvid 84.), Sándor T., Madar – Gracsov (Tóth. A. 87.), Radu

Gól: Lisztes (44.)
Sárga lap: Lisztes (26.) illetve Radu (69.)
Kiállítva: Lisztes (62.)
Jók: Simon, Kuznyecov, Lisztes illetve Sándor T.

Apró incidens előzte meg a mérkőzést, a ferencvárosi szurkolótábor ugyanis alaposan meghógolyózta Horváth Bélát, a debreceniek kapusát.
A havas, villanyfényes mérkőzés két hazai helyzettel indult. Az 5. percben Lisztes lőtt 14 m-ről centiméterekkel mellé. Nem sokkal később Cigan vezethette kapura a labdát, de nemcsak a kifutó Horváth, hanem a kapu mellett is elgurított. Bár a folytatásban és a csúszkálásban továbbra is a zöld-fehérek bizonyultak jobbnak, a következő helyzetre a 36. percig kellett várni. Ekkor előbb Lisztes elől mentettek a védők, majd az ismétlésnél Cigan lövése szállt mellé. Már-már úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első félidő, amikor a 44. percben Lisztes megszerezte élete első felnőtt NB I-es gólját. A Détárit helyettesítő ifjúsági korú irányító lefutotta védőjét, és 14 m-ről a kapus hasa alatt a hálóba gurított (1:0).
Fordulás után Horváth kapus bizonytalankodása okozott izgalmat, majd az 51. percben Cigan megmozdulása. A ferencvárosi csatár ügyesen fordult le védőjéről, ám fölé lőtt. A 60. percben csaknem egyenlített a Debrecen, Szeiler kapus hibája után Pető elől tisztáztak az utolsó pillanatban a védők. Egy ferencvárosi helyzetet követően a 62. percben tíz emberre fogyatkozott hazai gárda. Lisztes ugyanis szabálytalankodott Petővel, és mivel volt már egy sárga lapja, Puhl kiállította. A 81. percben Keller szép megmozdulásának tapsolhattak a néző, a hátvéd a 16-osról elvetődve ollózta kapura a labdát, de Horváth hárított.

10 gólos: Sándor T. (DVSC)
9 gólos: Wukovics (Ferencváros), Horváth F. (Videoton-Waltham)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Csertői (Rába ETO)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok)
6 gólos: Árgyelán, Szarvas (Békéscsabai EFC), Orosz, Illés (Kispest-Honvéd FC), Somogyi (Csepel-Kordax), Füle, Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (EMDSZ-Soproni LC), Claude (Vasas)
5 gólos: Kovács J. (Ferencváros), Sallói (Kispest-Honvéd FC)
4 gólos: Kámán (Csepel-Kordax), Lipcsei, Gregor (Ferencváros), Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs. (MTK), Szenes (Vasas), Nyilas (Vác FC-Samsung), Klausz (Rába ETO), Gracsov (Debreceni VSC), Kozma, Véber (UTE)

Forrás: Tempó Fradi, Magyarfutball.hu

1 megjegyzés:

1. Szegény Gracsovot, amikor ment vissza törött állal a kapu mögött a klubház öltözőjébe is meghógolyózták. Emlékszem nem is kívülről kerülte a szögletzászlót, hanem visszament a pályára.